İletişim : 0541 159 04 59 - 0216 594 10 90

depresyon

Depresyon; Karamsarlık, sıkıntı, üzgün hissetme, değersizlik duygusu, ümitsizlik, ufak gündelik problemlerden ötürü suçluluk duyma veya kendini suçlama, sosyal yaşamdan çekilme, iştahsızlık veya aşırı yeme, uykusuzluk veya aşırı uyku, cinsel istekte azalma, unutkanlık, kararsızlık, konsantrasyonda güçlük, yaşamdan zevk alamama ile tanımlanan kişinin sosyal, aile ve iş yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ruhsal rahatsızlıktır.

Ağır depresyonlarda; psikomotor yavaşlık, ölüm ve intihar düşünceleri de görülebilir. Boşanma, ayrılık, sevilen kişinin kaybı, maddi kayıplar gibi stresli yaşam olayları yanında günlük yaşamı algılayış biçimleri de depresyonun oluşumuna neden olan psikolojik etkenlerdendir. Depresyonun tedavisinde terapi oldukça önemli yer tutar.

Depresyon oluşumunu tetikleyen kişi için zorlayıcı yaşam olayları olduğunda EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma) denilen terapi tekniği uygulanır. Kişinin bireysel özelliklerini, uzun dönemde rahatsızlığa zemin hazırlayan duygu, düşünce ve motivasyonlarının nedenlerini anlamaya yönelik olarak Psikodinamik Terapi kullanır. Zihnin işleyişi; Otomatik düşünceler, kişinin kendisiyle ilgili olumsuz algıları ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen davranışları yüzerinde Bilişsel-Davranışçı Terapilerle çalışılır.

Sorularınızla ilgili detaylı bilgi almak için hemen form doldurun

Profesyonel Destek Al

Depresyon konusunda profesyonel destek almak ve ücretlerimizi öğrenmek için formu doldurun...

    Adınız, Soyadınız

    E-Mail Adresiniz

    Telefonunuz

    Mesajınız